.

Vytisknout

Tepelně a zvukově izolační skla

Izolační skla jsou tvořena dvěma (dvojskla) nebo třemi (trojskla) tabulemi skel.

Pro výrobu standardních izolačních skel lze použít ploché sklo Float v tloušťkách 4 až 12 mm, nebo se dá použít ornamentní sklo zajišťující rozptyl prostupu světla.

Pro izolační skla pro bezpečnostní zasklení se používají kombinace standardního plochého skla se sklem tvrzeným ( ESG ), vrstveným nebo vzorovaným sklem s drátěnou vložkou. Tato izolační skla kromě tepelné izolace chrání před poraněním od střepů či před vandalismem.

Další možnost využití izolačních skel je schopnost podstatně snížit hlukovou zátěž z vnějšího prostředí do interiéru budovy. Zvýšení protihlukové ochrany se dosahuje složením izolačních skel z tabulí rozdílných tlouštěk, nebo ještě vyšší izolace se dosahuje použitím vrstveného skla se speciální protihlukovou folií.

Protisluneční izolační skla omezují nadměrný vstup sluneční energie do objektu a tím výrazně omezují přehřívání interiéru. U protislunečních skel se vnější tabule standardního skla zamění za speciální sklo s absorpční nebo absorpční a reflexní charakteristikou.

Tepelné ztráty (U) případně zvukový útlum (Rw) závisí na použitých komponentech při výrobě izolačního skla, proto prosím své požadavky s námi konzultujte.