.

Vytisknout

Kalená plochá skla

Bezpečnostní skla jsou tepelně zpevněná, aby byla zvýšena jejich odolnost vůči tepelným šokům a mechanickému namáhání. Sklo je zahřáto na teplotu vyšší než 600 °C a následně je rychle ochlazeno pomocí, vzduchové sprchy“. V případě rozbití takového skla dojde k rozpadu na malé neostré kousky, které sníží riziko poranění na minimum.

Tepelně tvrzené sklo má při namáhání na plochu skla mnohonásobně vyšší pevnost oproti běžnému netvrzenému sklu, je odolnější proti úderům a zvýší se jeho pevnost v ohybu. Sklo získá vyšší odolnost proti teplotním šokům. Tvrzená skla si uchovávají světelné a energetické vlastnosti základních výrobků použitých pro tvrzení. Tvrzená skla nemohou být znovu řezána ani dodatečně vrtána. Skla mohou být použita pro jednoduché zasklení, mohou být použita pro výrobu izolačních skel, nebo mohou být použita do vrstvených bezpečnostních skel.

Sortiment skel, která lze tepelně tvrdit je následující: standardní čiré sklo, skla barvená ve hmotě, stopsol, skla chemicky matovaná (čirá i barvená ve hmotě ), protisluneční skla Sunergy, skla typu Low-E, určité typy ornamentních skel.

Maximální i minimální rozměry při určitých tloušťkách skel s námi konzultujte.