.

Vytisknout

Jednoduchá ohýbaná skla

Jednoduché ohýbané sklo je ohnutá jedna tabule skla bez vnitřního pnutí (nekalená), určená pro přímé použití v interiéru nebo exteriéru.

Jednoduchá ohýbaná skla mohou být použita například v interiérech při výrobě atypického nábytku, u výdejních pultů jako dechové clony, u prodejních prosklených vitrín, u výstavních vitrín, jako přední skla u akvárií, různé police, dveřní výplně atd.


Ohýbat lze většinu typů skel:

nejběžnější skla pro ohýbání jsou plochá čirá skla plavená v tloušťkách od 2 do 15 mm. silnější skla až do 25 mm po dohodě.

V současné době narůstá podíl ohýbání extračirých skel : clear vision, optiwhite nebo Diamant

Skla barvená ve hmotě ( Planibel, Parsol) ve všech barevných odstínech: dostupná jsou skla modrá, zelená, hnědá (bronzová), šedá

Skla s nanesenými tvrdými vrstvami na jedné straně tabule: Planibel G, nebo Stopsol classic i Stopsol Supersilver jak v čirém provedení, tak i ve stejných barvách jako skla barvená ve hmotě tzn. modrá, zelená, hnědá i šedá.

Ornamentální skla všech vzorů, síly i barev

Skla s pískovaným vzorem, nebo celoplošně pískovaná skla. Rovněž skla s chemickou úpravou povrchu matováním (Satinato, Matelux), chemicky leptaná skla do hloubky.

Maximální a minimální rozměry, poloměry ohybu jsou uvedeny v kapitole Typy a rozměry skel